طراح، مبتکر و مجری دوره های تربیت برنامه نویس حرفه ای
UML
Android
Php
Java
C#
خانه برنامه نویسان
دوره های تربیت برنامه نویس حرفه ای (بلند مدت)

تربیت برنامه نویس حرفه ای ویژه کودکان

کد درسنام درستعداد واحدپیش نیازتعداد ساعتشهریه (تومان)طرح درس
TBH43
Scratch 1
2 - 34 531,000
TBH44
Scratch 2
2 34 531,000
TBH45
Small Basic 1
2 - 34 531,000
TBH46
Small Basic 2
2 34 531,000
TBH47
C++ For Kids
4 68 1,061,000
- ظرفیت هر کلاس 6 الی 9 نفر می باشد
- شروع قطعی کلاس بعدی:1398/03/25
- شنبه (09:30 تا 12:30)
- جهت مشاهده رزومه استاد، اینجا را کلیک کنید.
- جهت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09190131305 تماس حاصل فرمایید.

پرورش قوه تفکر و خلاقیت کودکان از طریق برنامه نویسی

در دنیای امروز، رایانه به ضرورت گریزناپذیر زندگی روزمره ما تبدیل شده است و بسیاری از امور، سرویس ها و خدمات مورد نیاز ما نظیر خدمات بانکی، نیازهای ارتباطی و اداری تنها از طریق رایانه و سیستم های اطلاعاتی مبتنی بر آنها برآورده می شوند. در چنین شرایطی اگر بتوان طریقی یافت که کودکان نحوه تهیه برنامه های کاربردی رایانه ای و کارکردهای آنها را آموخته و مهارت کدنویسی و ایجاد این برنامه ها را کسب کنند، بی شک علاوه بر پرورش قوه تفکر و خلاقیت و مهارت حل مساله در آنها، لذت وصف ناپذیر خلق کردن و بیان ایده های خود به طرق مختلف را تجربه خواهند نمود و آمادگی بیشتری برای ورود و زندگی در دنیای دیجیتال بدست خواهند آورد.


زبان برنامه نویسی Scratch اولین بار در اوایل سال ۲۰۰۷ پدیدار شد. با وجود عمر کوتاه آن، این زبان توانسته است طرفداران بسیاری پیدا کند. در حال حاضر بیش از ۶۸۰۰۰ نفر به عضویت وب سایت رسمی آن در امده اند و در حدود ۷۴۰۰۰ پروژه به این زبان نوشته شده و بر روی وب سایت آن منتشر شده است. این افراد از سرتاسر جهان عضو این پروژه شده اند. بنابراین Scratch به زبان های زیادی ترجمه شده است. در حال حاضر این زبان در مدارس بسیاری در سرتاسر جهان به عنوان اولین زبان برنامه نویسی تدریس می گردد.

Scratch

Scratch توسط تیم کوچکی از محققان در آزمایشگاه MIT Media طراحی شد. هدف این پروژه توسعه زبانی است که بتواند به عنوان اولین زبان برنامه نویسی به یک شخص آموزش داده شود. بنابراین برای آموزش به کودکان و نوجوانان زبان بسیار مناسبی است. کودکان با استفاده از Scratch می توانند به سادگی بازی های ویدئویی، موسیقی و یا انیمیشن بسازند.

یکی از قابلیت های Scratch توانایی ترکیب پروژه های مختلف و اشیاء ساخته شده به وسیله ی آن برای بوجود آوردن پروژه های جدید می باشد. شعار Scratch «تخیل کن-برنامه بنویس-به اشتراک بگذار» است. به اشتراک گذاری برنامه ها بخش مهمی از پروژه است. چرا که کودکان می توانند علاوه بر مشاهده کار دیگر افراد، از پروژه های آنها به عنوان بخشی از برنامه ی خود استفاده کنند. تنها روشی که شما می توانید برنامه خود را در اختیار دیگران قرار دهید، منتشر کردن کد منبع آن است. برنامه های نوشته شده به زبان Scratch می توانند مستقیما از درون خود IDE به وب سایت رسمی آن ارسال شوند. همچنین یک applet به زبان جاوا با نام scratch player وجود دارد که می تواند برنامه های Scratch را تقریبا در تمام مرورگرهای وب اجرا کند.

در حال حاضر شما می توانید IDE این زبان را برای سیستم عامل های ویندوز و MacOSX به رایگان از وب سایت رسمی آن دریافت کنید.


Microsoft Small Basic

زبان برنامه نویسی مایکروسافت اسمال بیسیک (Microsoft Small Basic) یک نسخه ساده شده از زبان برنامه نویسی بیسیک است، که توسط شرکت مایکروسافت توسعه داده شده است و بیشتر برای افرادی طراحی شده است که، در زمینه برنامه نویسی مبتدی هستند. این زبان برنامه نویسی، فقط شامل ۱۴ کلمه کلیدی است و نرم افزار مربوط به محیط برنامه نویسی این زبان، بسیار کاربرپسند و ساده است.

مخاطبان و کاربران اصلی این زبان برنامه نویسی، افرادی هستند که می خواهند برنامه نویسی را یاد بگیرند و قبلا هیچ تجربه ای در این خصوص نداشته اند. از این رو، هم کودکان و نوجوانان، و هم بزرگسالان مبتدی می توانند از این زبان برنامه نویسی استفاده نمایند و وارد دنیای برنامه نویسی شوند. در میان استفاده کنندگان این زبان برنامه نویسی، حتی افرادی در سن ۸ سالگی مشاهده می شوند که پس آموزش این زبان، به راحتی توانسته اند به سمت زبان های برنامه نویسی سطح بالاتر، مانند ویژوال بیسیک کوچ نمایند.